Авторский блог
Аватар пользователя Портал ромских новостей

Новий вид співпраці міст-побратимів Дармштадт – Ужгород

Зустрічі молодих активістів німенької, української та ромської народності!!!

 

З  п’ятого травня в Ужгороді розпочала роботу тренінгові  Програми Inter Exchange 2017, яка буде тривати до 9 травня цього року.  Це німецько-українські зустрічі молоді, які здійснюються у рамках проекту обмінів для молодіжних груп міст побратимів Дармштадт – Ужгород.

 Як зазначив у вітальному слові Мартін Ройтер, експерт з розвитку співпраці між містами побратимами,  метою реалізації проекту є  налагодження контактів, шляхів взаєморозуміння   та налагодження подальшої роботи між молодими людьми -  німцями, українцями,  ромами. «Вже 25 років підписаний договір про налагодження спільної роботи між нашими містами, але обмінів молодіжних груп ще не було. Вперше в Закарпаття приїхали студенти Вищої школи Дармштадта Університету прикладних наук факультету соціальної роботи. Ми відкриваємо вікно в Європу для ромської молоді. У жовтні  місяці передбачається  відповідний візит до нас. Ми хочемо показати нове мислення для покращення ромської інтеграції у суспільство».

Реалізатором  проекту э поважний ромський активіст Аладар Пап ГО « Ром Сом». Співорганізатором заходу став Микола Сюсько, депутат Ужгородської міської ради, керівник організації «Простір молоді».

            Програма Німецько-українські зустрічі молоді надзвичайно насичена.  Це і презентації досвіду роботи у ромських громадах нашого краю, відвідини Ужгородських загальноосвітніх шкіл, у яких в основному навчаються діти ромської народності - №13 і №14, обмін досвідом  роботи  з ромським населенням в Ужгороді та Дармштадті, зустрічі з юристами, активістами,  правозахисниками в ромському таборі Мукачева, ідентифікація проблем ромської громади і  визначення шляхів покращення інтеграції ромів в українське суспільство.

Євгенія Навроцька

 

Популярное в Сети
Loading...