Авторский блог
Аватар пользователя Портал ромских новостей

Трагедія у Вільшанах: представники влади розстріляли ромів

16 травня, в селі Вільшани, вбито чоловіка ромської національності

16 травня, в селі Вільшани Дергачівського району Харківської області стався трагічний інцидент, потерпілими в якому є мешканці села - роми. Під час зібрання, яке мало на меті розв’язати побутовий конфлікт між сільським головою та окремими ромами, з вогнепальної зброї було вбито одного рома та троє дістали серйозних поранень. Правозахисники вказали на ознаки міжетнічної нетерпимості в цій трагедії.

Про це свідчить як сам факт насильства щодо ромів, які прийшли на зібрання, так і те, що майже одразу після трагедії одна зі сторін конфлікту, а саме - представники місцевої (селищної) влади, продовжила нагнітати настрої серед місцевого населення, погрожуючи ромським родинам виселенням з території села.

Ми стурбовані зростанням кількості спалахів ненависті щодо ромів та проявів насильства на міжетнічному ґрунті в окремих громадах України. Ця тривожна тенденція частково спричинена браком послідовної державної етнонаціональної політики на всіх рівнях, неналежним станом реалізації Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство. Антиромські заяви окремих представників місцевої влади не зустрічають помітного осуду чи покарання, особливо з боку державних органів. Таке ставлення сприяє посиленню антагонізму і нетерпимості в громадах і призводить до соціальної сегрегації в суспільстві.

Трагічні події останніх днів у Вільшанах, де однією зі сторін конфлікту виступає місцева влада, свідчать про неприпустиме нерозуміння представниками влади принципів недискримінації і поваги до фундаментальних прав людини та неспроможність забезпечити їх дотримання.

Ми вбачаємо прямий зв’язок між трагедією у селі Вільшани, погромах ромських помешкань у Лощинівці Одеської області, закликах до виселення ромів із села Шелудьківка Харківської області та бездіяльністю влади у реагуванні на тривожні сигнали й неприпустимі заклики. Ми наголошуємо на тому, що позиція влади на всіх рівнях має бути однозначною і ґрунтуватися на засадах недискримінації, поваги до гідності кожної людини.

https://m.youtube.com/watch?v=j7iWwYrTlt0 - прес конференція

село Вільшани
Популярное в Сети
Loading...