Авторский блог
Аватар пользователя Ернесто Шатро

Роми - національно-духовне відродження!

Впевненими кроками у майбутнє!

"Я спав з ними, їв з ними, жив з ними. У 1984 році, я прийшов у мукачевський табір. За ці 32 роки багато чого хорошого сталося" - сказав розмірковуючи, єпископ ромських церков Сергій Балюк.

Син, чоловік, батько, брат, друг, пастор, єпископ, громадський діяч та просто чудова людина - Сергій Васильович Балюк. 

Після служіння в церкві, звичайно за каваю, сіли аналізувати та планувати. На Закарпатті без кави важко щось спланувати))). Я слухав його історію, скільки зроблено(церкви, школи, соціально-благодійні проекти), спортивні секції(футбол, флорбол, бокс), випускники шкіл, коледжів, бізнесмени, громадські діячи. Його захопленність, любов до ромського народу, таке враження, ніби він тільки розпочав, так очі та серце горять, щоб побачити ромів щасливими, інтегрованими, повноцінною частиною суспільства. Духовність та освіта, це ті дві рейки, які вже стали для багатьох ромів, шляхом у нове, щасливе майбутнє. Саме на ці два, треба робити ставку і в цьому напрямку більше сконцентруватися та діяти. 

У серпні 2016 року, в Павшино(Закарпаття), пройшла триденна ромська конференція, на яку приїхало близько 1000 ромів з усього Закарпаття. Розмірковуючи про неї та її результти, прийшли до висновків, що на наступний рік потрібно включити тренінгове навчання на різні теми та молодіжні активності, для розкриття та розвитку потенціалу. Часу ще багато, але потрібно вже готуватись.

Допивши каву, з вірою. що на ромський нарід чекає, світле та прекрасне майбутнє, помолившись, відправились готуватись, бо ще так багато потрібно зробити, а часу так мало.

P.S.Зараз, багато ромських активистів, на Закарпатті, Києві та по інших регіонах України, відкривають організації,проводять навчання, організовують круглі столи, семінари та конференції. Займаються захистом прав ромів. Допомогають з працевлаштуванням та відкриттям власної справи. Фонди та окремі люди, допомагають ромам вступати в середні та вищі навчальні заклади в різних регіонах країни. Надія є і це тішить серце. Все буде добре. На ромську націю чекає щасливе майбутнє! Дай Боже нам сил, щоб встигнути зробити все те, для чого Ти нас покликав!

Літній ромський табір 2016(Закарпаття)
Популярное в Сети
Loading...