Авторский блог
Аватар пользователя Ернесто Шатро

Надія для сиріт є!

Безвідповідальні законопроекти відносно сиріт

Бачу своє майбутнє закордоном - сказав спокійно мій знайомий. Держава чимось допомагає - спитав я його. Ні, нічого - без емоцій та холодно він відповів мені.Талановитий хлопець, ромського походження, вихований в інтернаті. Спромігся отримати освіту, спеціальність, яка його "годує". Їде з України!

Ситуація в країни зараз дуже "цікава". За 2,5 роки війни, з України виїхало майже 3 мільйони українців офіційно, а по "інших варіантах та візах" набагато більше. Всій країні складно,а як же тоді складно сиротам, яких виховують в інтернатах?

Система інтернатів, спадок радянського темного режиму. Це жах, починаючи від виховання-харчування, та закінчуючи тим, коли їх випускають у доросле життя. 

Опинившись на вулиці після жахливих років інтернату, маючи справку про закінчення 9 класів(а по факту 6-7), діти, у 17 років стикаються з дорослим життям. Ви тільки уявіть цю ситуацію. Куди йти, що робити, на кого покластись? Невпевнені спроби держави, допомогти дітям, виглядають жалюгідно. 

На Закарпатті спостерігаю сумну картину. З інтернатів випускається багато дітей ромської національності - це подвійна перешкода. Мало того що сирота, та щей ром, або ромка(циган, або циганка). якщо таких дітей ще якось хтось кудись бере, ромські діти, майже нікому непотрібні. Хлопців здебільшого чекає прогнозоване майбутнє(якщо ніхто не втрутиться): буде жебракувати, потім десь таки вкраде(їсти хочеться), наступна зупинка - в'язниця! З дівчатами така ж складна ситуація, ніякого майбутнього, якщо добрі люди не допоможуть. 

Будинок сімейного типу для дівчат. Українська родина, Марія Іванівна та Василь Андрійович Луцьо, мали мрію, більше десяти років тому, і Всевишній виконав їх мрію та допомагає їм, виконувати мрії дівчат, які виховуються в їх будинку сімейного типу, який розташований на кордоні Словаччини в угорському селі. Половина випускниць та тих дівчат які зараз там виховуються, ромської національності. Отримують освіту та спеціальності, розвивають господарство, всією , величезною родиною відпочивають, виходять заміж, будують нові родини і не забувають тих, хто вчасно втрутився в їх долю і дарував щасливий квиток у майбутнє.

Я коли бачу цих дівчат, буваю у них у гостях, їм з ними, молюся, бачу велику подяку Богу та своїм батькам. Марія Іванівна та Василь Андрійович стали для цих, вже дорослих дівчат, татом та мамою по справжньому. Знаю ще декілька таких, щасливих будинків та сімей. А як же буди з іншими дітьми, що буде з ними? Наближається час, коли ромські родини, будуть відкривати будинки сімейного типу для дівчат та хлопців,щоби діти виховувались в родині. 

P.S. Моє серце радіє, бо зараз, Уповноважений президента у справах дітей, людина яка мріє закрити усі інтернати, щоби усі діти були в родинах. Дай Боже, щоб його бажання переросло у справи. Святе Письмо говорить: що Бог, Він "Бог сиріт...". Будемо вірити та доводити нашу віру справами усі разом!

Будинок сімейного типу(с. Павлово Закарпаття)
Популярное в Сети
Loading...